Šių metų rugpjūčio 28 dienos rytą, Rokuose, greta kavinės “Laplandija” būriavosi urvinių šunų varžybų dalyviai. Išbandyti jėgas dirbtiniame urve buvo užregistruota 10 šunų: 3 taksai ir 7 jagdterjerai. Du taksiukai atvažiavo iš Latvijos. Parodos dalyviai sustojo į rikiuotę, varžybų organizatoriai ir teisėjai pasakė sveikinimo kalbą, palinkėjo gerų rezultatų. Renginiui teisėjavo FCI Nacionalinės kategorijos teisėjai V. Zakaras, V.Petrauskas, E.Junevičienė. Asistavo: S.Savickis, L.Eidukienė, Jelena Shtrekkere (Latvija).

Varžybos prasidėjo nuo kontakto su vedliu ir reakcijos į šūvį vertinimo. Vedlys su šunimi turi pavaikščioti po mišką. Šuo turi klausyti ir vykdyti vedlio komandas: eiti greta netempiant pavadžio, keičiant ėjimo kryptį, - nekliūti už medžių ir kas svarbiausia medžiokliniams šuniui, - turi nebijoti šūvio.

Šūvio testo belaukiant...

Šūvio testo belaukiant...

Šuns reakciją ir kontaktą su šeimininku bestebint…

Šunų darbas vertinamas pagal Europoje galiojančias ir Lietuvos Kinologų Draugijos patvirtintas taisykles. Bandymų/varžybų metu suteikiamas LT CACT titulas, I - III laipsnio diplomai (diplomo laipsnis priklauso nuo surinktų balų skaičiaus).  Urvinių šunų bandymai ir varžybos vyksta labai patogiai įrengtuose moderniuose urvuose, po stogine.  Šiuose urvuose yra galimybė stebėti, kur konkrečiu momentu yra ir kaip lapės atžvilgiu juda šuo, - kiek nuo jos nutolsta, kaip arti būdamas ją atakuoja.

Stoginė.

Stoginė.

Urvai.

Urvai.

Ir prasidėjo darbas urvuose.

Ir prasidėjo darbas urvuose.

Jagdterjas žino, kas slepiasi urve...

Gražus rudeniškas oras, gera dalyvių nuotaika laikėsi iki pat varžybų pabaigos, kurioms pasibaigus, buvo galima pasidžiaugti rezultatais:

Taisėjai ruošiasi teikti apdovanojoimus.

Taisėjai ruošiasi teikti apdovanojimus.

Varžybų dalyviai nekantriai laukė diplomų ar vertinimo lapų ir prizų dalybų. Dar kelios minutės ir visi varžybų dalyviai sulaukė savo apdovanojimų.

Jau visi apdovanoti.

Jau visi apdovanoti.

Šiandien laimingiausias buvo jagdterjerės XANTIA LISA PRZYGODA savininkas Sergej Liamcev.

LT CACT laimėtojas.

LT CACT laimėtojas.

Varžyboms prizus įsteigė: gyvūnų reikmenų parduotuvė KIKA. Informacinis rėmėjas - www.hunter.lt

Dėkojame visiems urvinukams už dalyvavimą bandymuose bei varžybose ir tikimės, kad ateityje bus daugiau norinčių išbandyti šunelių darbą dirbtiniuose urvuose.

Patiko (0)

Rodyk draugams